Poradnik Automatyka

Jednym z elementów składowych elastycznych systemów intralogistycznych EtE®flow może być zrobotyzowana maszyna do formowania i zaklejania kartonów, nazywana kartoniarką. Może ona współpracować z celami paletyzującymi EtE®flow Pallet Cell.

czytaj więcej »

Sterowniki PLC Horner XL+ oraz XL4 w systemie do zmiany formatu w przemyśle fleksograficznym.

czytaj więcej »

EtE®flow Pallet Cell to innowacyjne rozwiązanie, pozwalające zwiększyć wydajność procesu paletyzacji. Jest zintegrowane z systemem bezpieczeństwa dla bezpiecznej współpracy między robotem a operatorem.

czytaj więcej »

Roboty mobilne jeżdżące możemy podzielić na nieautonomiczne wózki AGV (ang. Automated Guided Vehicles) i autonomiczne - (roboty AMR (ang. Autonomous Mobile Robots).

czytaj więcej »

AVEVA PI System to nowość w ofercie ASTOR: system do gromadzenia i analizowania danych z całego przedsiębiorstwa. Czym się wyróżnia? Dla kogo jest przeznaczony? W czym może pomóc? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

czytaj więcej »

Sprawdź, co to jest switch przemysłowy, gdzie ma zastosowanie oraz jakie protokoły obsługuje.

czytaj więcej »

Z czego wynika potrzeba migracji systemów sterowania? Jakie są kluczowe aspekty, na które trzeba zwrócić uwagę, przygotowując się do takiej migracji?

czytaj więcej »

Każdy system sterowania się starzeje. Z jednej strony starzeje się sprzęt, z drugiej – zmieniają się potrzeby użytkowników w zakresie funkcjonalności wymaganej od systemu sterowania. Zakres odpowiedzialności systemów automatyki jest cały czas taki sam: kontrola pracy obiektu. Jednak obecnie standardy w branży automatyki wymuszają stosowania nowoczesnych rozwiązań, które podniosą poziom bezpieczeństwa i pozwolą na łatwą integrację w ramach prowadzonych projektów pełnej cyfryzacji zakładów przemysłowych.

czytaj więcej »

Intralogistyka – jako jeden z kluczowych elementów zarządzania łańcuchem dostaw – to dziedzina zarządzania przepływem materiałów wewnątrz przedsiębiorstw lub organizacji. Aby móc efektywnie działać w tym obszarze, operatorzy i managerowie powinni być wyposażeni w narzędzia skutecznie usprawniające realizację zadań jakie na nich spoczywają.

czytaj więcej »

Z tego artykułu dowiesz się, co to jest obrotnik, do czego służy, z czego się składa, jak działa i jak kooperuje z robotem. Wyjaśnimy też, jaki ma wpływ na jakość spawania i jakie opcje wspierają bezpieczeństwo pracy z obrotnikiem. Dowiesz się także, co to jest przyrząd spawalniczy.

czytaj więcej »

W tym artykule pokażemy, w jaki sposób zablokować możliwość wejścia do menu systemowego sterowników PLC+HMI Horner, a także jak zabezpieczyć hasłem możliwość przechodzenia do wybranych ekranów operatorskich.

czytaj więcej »

Roboty SCARA charakteryzują się oryginalną konstrukcją, różniącą się znacznie od typowych robotów przemysłowych. Ze względu na swoją precyzję, szybkość i elastyczność zyskały one dużą popularność. Czym jest robot SCARA? Jakie są jego najważniejsze cechy? W jakich zastosowaniach sprawdzi się najlepiej?

czytaj więcej »

Biznes i Produkcja

Kluczowe technologie tworzące Przemysł 4.0 same w sobie pozwalają dbać o jakość produkcji na każdym jej etapie. Aby były skuteczne potrzeba jednak także nowego podejścia do zarządzania jakością. 

czytaj więcej »

Przemysł 4.0 opiera się nie tylko na zaawansowanych technologicznie rozwiązaniach, ale także na specjalistycznej wiedzy pozwalającej czerpać z nich największe korzyści biznesowe. Współpraca firm produkcyjnych z uczelniami jest jej naturalnym źródłem. Przykładem takiej współpracy może być zrobotyzowane stanowisko testowe z robotem Kawasaki Robotics i systemem wizyjnym Photoneo uruchomione w Centrum Innowacji oraz Badań Prozdrowotnej i Bezpiecznej Żywności, będącym placówką Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. 

czytaj więcej »

Współczesny przemysł czerpie z wiedzy i doświadczenia uczelni wyższych na całym świecie. Także w Polsce ta współpraca jest coraz bardziej wyraźna. Jednym rodzimych rozwiązań umożliwiających transfer wiedzy jest zrobotyzowane stanowisko do kucia na gorąco, działające w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Nie tylko spełnia funkcje dydaktyczne, ale dodatkowo kształci młode kadry, które w przyszłości znajdą zatrudnienie w komercyjnych zakładach kuźniczych, a co więcej umożliwia prywatnym przedsiębiorstwom prowadzenie badań, których wyniki umożliwiają optymalizację procesów i testowanie nowych rozwiązań.

czytaj więcej »

Aby skutecznie inicjować i pilotować transformację, lider zmiany musi wiedzieć, jakie są główne potrzeby, na które może ona odpowiedzieć. W czwartej odsłonie naszego cyklu “Lider zmiany w przemyśle przyszłości” koncentrujemy się kontekście zmiany i na potrzebach przedsiębiorstwa - na początek tych dotyczących robotyzacji. Dlaczego zatem firmy produkcyjne potrzebują robotów?

czytaj więcej »

Wnioski na nowe formy dofinansowania będzie można składać w ciągu najbliższych miesięcy. 

czytaj więcej »

W ciągu dziesięciu lat dzięki koncepcji Przemysłu 4.0, świat doświadczył rewolucyjnych przeobrażeń w obszarze produkcji i zarządzania nią. ITM Industry Europe pozwoli zobaczyć, w którą stronę pójdą dalsze zmiany. 

czytaj więcej »

Prace wymagające delikatności i precyzji związane z chwytaniem, przenoszeniem i obracaniem, układaniem coraz częściej wykonywane są nie przez ludzi, a roboty. O korzyściach jakie daje wykorzystanie takich maszyn mówi Piotr Kaczorowski, specjalista ds. robotów przemysłowych w ASTOR. Rozmawia Katarzyna Szkopek.

czytaj więcej »

Czternasta rozmowa w Biznes i Produkcja Podcast przenosi nas w świat cyfrowych kopii fabryk z firmą InterMarium.

czytaj więcej »

W dzisiejszym, konkurencyjnym środowisku biznesowym, efektywne zarządzanie utrzymaniem ruchu ma kluczowe znaczenie dla osiągnięcia sukcesu. Jednym z podejść, które zyskuje coraz większą popularność w polskich firmach produkcyjnych, jest wdrażanie strategii Total Productive Maintenance (TPM). W tym artykule przyjrzymy się bliżej rosnącemu znaczeniu TPM w polskim przemyśle, przypomnimy założenia tej strategii oraz przedstawimy, dlaczego System Zarządzania Utrzymaniem Ruchu (CMMS) jest idealnym narzędziem do jej wdrożenia.

czytaj więcej »

Produkcja masowa, której efektem są mniej lub bardziej złożone, odrębne, policzalne produkty, np. samoloty, samochody, komputery, zegarki, meble, jest realizowana z wykorzystaniem tzw. procesów dyskretnych. Te procesy charakteryzują się dużym poziomem złożoności, często wykorzystaniem surowców czy komponentów z różnych źródeł. Produkcja tego typu odbywa się z wykorzystaniem maszyn, ale często potrzebna jest interwencja człowieka. 

czytaj więcej »

Droga do zmiany nie musi być samotną wyprawą w nieznane. A nawet nie powinna. Szczególnie ważne jest to dla firm z sektora MŚP, które często nie wiedzą jak wystartować.

czytaj więcej »

Optymalizacja i automatyzacja produkcji czy transportu wewnątrzzakładowego zwiększa wydajność procesów. Umiejętnie alokowane nakłady inwestycyjne prowadzą jednak nie tylko do wzrostu efektywności, ale też do redukcji kosztów operacyjnych w całym przedsiębiorstwie. 

czytaj więcej »

Centrum Prasowe

W dniach 23-25 maja br. w Gródku n. Dunajcem w Heron Live Hotel odbyło się doroczne spotkanie biznesowe certyfikowanych Partnerów ASTOR. Tytuły Diamentowych i Złotych Partnerów ASTOR w zakresie integracji technologii oraz budowy rozwiązań i maszyn otrzymały 22 firmy partnerskie.

 

czytaj więcej »

ASTOR z dumą przedstawia nową markę VELOWELD dedykowaną zrobotyzowanemu spawaniu.

 

czytaj więcej »

Przemysł ery cyfrowej wymaga nie tylko doskonalenia rozwiązań, narzędzi, produktów. Chodzi także o innowacyjne podejście do technologii z zakresu. automatyzacji, oprogramowania przemysłowego, robotyzacji i intralogistyki.

 

czytaj więcej »

Linia biznesowa intralogistyka to strategiczna odpowiedź na potrzebę większej specjalizacji procesów zachodzących w zakładach produkcyjnych i fabrykach w zakresie automatyzacji i robotyzacji transportu magazynowego i wewnątrzzakładowego.

 

czytaj więcej »

4.0 na dobre rozgościło się przemysłowym świecie. Żyjemy w czasach, w których Czwarta Rewolucja Przemysłowa wkracza także w obszar sprzedaży. Jak bardzo i co oznacza NASA odpowiada Tomasz Michałek, członek zarządu, szef sprzedaży i marketingu w ASTOR

czytaj więcej »

AVEVA PI System to najbardziej zaawansowane rozwiązanie do zarządzania danymi procesowymi. I kolejny, wyższy poziom w cyfrowej transformacji fabryk i zakładów produkcyjnych.

 

czytaj więcej »

Mapa drogowa automatyzacji czy analiza zwrotu z inwestycji w technologię AI to tylko dwie z sześciu usług dla firm z sektora MŚP, jakie oferuje ASTOR w ramach EDIH.

 

czytaj więcej »

28 listopada 2023 r. w Japonii, w Tokio odbyło się globalne spotkanie partnerów Kawasaki Robotics. ASTOR otrzymał nagrodę za jakość współpracy.

 

czytaj więcej »

24 listopada 2023 r. podczas święta 173. rocznicy powstania Izby Przemysłowo-Handlowej, prestiżowym Krakowskim Dukatem uhonorowany został Stefan Życzkowski, założyciel i wieloletni prezes ASTOR.

 

czytaj więcej »

Energia społeczna i jej generatory były motywem przewodnim 8. edycji Międzynarodowego Kongresu Ekonomii Wartości Open Eyes Economy Summit [21-22 listopada 2023].

 

czytaj więcej »

Zespół Szkół Elektrycznych i Ogólnokształcących w Krośnie, znany od lat jako "Elektryk, zyskał narzędzie do nowoczesnej edukacji zawodowej.

 

czytaj więcej »

ASTOR, czołowy dostawca inteligentnych technologii dla przemysłu, zaprasza na targi WIW 2023, które odbędą się w dniach 24-26 października w Nadarzynie.

 

czytaj więcej »




Kontakt

12 428 63 00
PL EN