Poradnik Automatyka

Z tego artykułu dowiesz się, jak przygotować program dla kontrolera robota Kawasaki i sterownika PLC Astraada One, aby sprawdzić stan połączenia urządzeń i przesłać kod błędu pojawiający się na robocie.

czytaj więcej »

Nowa wersja programu Cscape – w stosunku do wersji poprzedniej – jest przyjaźniejsza dla użytkownika pod wieloma względami. W tym artykule przedstawiamy nowości w Cscape 10 w porównaniu do Cscape 9.

czytaj więcej »

Z tego artykułu dowiesz się, czym jest sieć EtherCAT, na czym polega różnica w zasadzie działania między siecią Ethernet a EtherCAT oraz jakie są główne zalety sieci EtherCAT.

czytaj więcej »

Coboty, czyli roboty współpracujące, to temat w ostatnich latach bardzo popularny. Urządzenia tej klasy znajdują się w ofercie większości producentów robotów przemysłowych. Czym cobot różni się od „klasycznego” robota i kiedy warto rozważyć jego zastosowanie?

czytaj więcej »

Raz wdrożony system informatyczny dla produkcji może bez przeszkód pracować przez wiele lat. Oprogramowanie jednak jest nieustannie rozwijane – pojawiają się nowe wersje, a także zupełnie nowe rozwiązania. Kiedy i dlaczego warto pomyśleć o uaktualnieniu działającego systemu?

czytaj więcej »

Pracujesz na produkcji i jesteś użytkownikiem smartfona, na którym potrzebujesz doraźnie lub regularnie wyświetlać wybrane informacje z wizualizacji systemów produkcyjnych?

czytaj więcej »

Jednym z elementów składowych elastycznych systemów intralogistycznych EtE®flow może być zrobotyzowana maszyna do formowania i zaklejania kartonów, nazywana kartoniarką. Może ona współpracować z celami paletyzującymi EtE®flow Pallet Cell.

czytaj więcej »

Sterowniki PLC Horner XL+ oraz XL4 w systemie do zmiany formatu w przemyśle fleksograficznym.

czytaj więcej »

EtE®flow Pallet Cell to innowacyjne rozwiązanie, pozwalające zwiększyć wydajność procesu paletyzacji. Jest zintegrowane z systemem bezpieczeństwa dla bezpiecznej współpracy między robotem a operatorem.

czytaj więcej »

Roboty mobilne jeżdżące możemy podzielić na nieautonomiczne wózki AGV (ang. Automated Guided Vehicles) i autonomiczne - (roboty AMR (ang. Autonomous Mobile Robots).

czytaj więcej »

AVEVA PI System to nowość w ofercie ASTOR: system do gromadzenia i analizowania danych z całego przedsiębiorstwa. Czym się wyróżnia? Dla kogo jest przeznaczony? W czym może pomóc? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

czytaj więcej »

Sprawdź, co to jest switch przemysłowy, gdzie ma zastosowanie oraz jakie protokoły obsługuje.

czytaj więcej »

Biznes i Produkcja

Wykorzystanie algorytmów uczenia maszynowego pozwala optymalizować pracę urządzeń sterujących przepływem cieczy. To szansa na oszczędności i optymalizację w wodociągach, górnictwie i melioracji, firmach produkcyjnych czy instalacjach petrochemicznych oraz transporcie morskim. 

czytaj więcej »

Jak zbudować kompleksowy system przygotowania i transportu palet z wyrobami gotowymi do magazynu wysokiego składowania – na przykładzie firmy Colian.

czytaj więcej »

Realia rynku: rozproszona infrastruktura, decentralizacja produkcji energii i rosnąca rola działań producenckich w kontekście skomplikowanych regulacji unijnych wymagają analiz danych w czasie rzeczywistym.

czytaj więcej »

Zarządzanie magazynem technicznym w utrzymaniu ruchu nie jest wbrew pozorom proste. Wiąże się z koniecznością spełnienia szeregu wymogów mających zapewnić najwyższy standard. Dotyczą one monitorowania aktualnych ilości części zamiennych, śledzenia stanów minimalnych oraz maksymalnych, inwentaryzacji, weryfikacji budżetów oraz prognozowania na następne lata. 

czytaj więcej »

Automatyzacja i robotyzacja docierają do większości procesów produkcyjnych w przedsiębiorstwach. Również zadania takie jak kompletacja zamówień, czy paletyzacja wymagają ciągłej optymalizacji w celu poprawy wydajności całego cyklu produkcyjnego.  Jak w przemyślany sposób zaprojektować system wspierający realizację zleceń przez operatorów opowiemy na podstawie naszych doświadczeń. 

czytaj więcej »

Inicjowanie i pilotowanie transformacji technologicznej w obszarze automatyzacji może się udać, jeśli lider zmiany rzeczywiście rozumie na jakie potrzeby automatyzacja odpowiada. Jakie więc mogą być to potrzeby?

czytaj więcej »

Kluczowe technologie tworzące Przemysł 4.0 same w sobie pozwalają dbać o jakość produkcji na każdym jej etapie. Aby były skuteczne potrzeba jednak także nowego podejścia do zarządzania jakością. 

czytaj więcej »

Przemysł 4.0 opiera się nie tylko na zaawansowanych technologicznie rozwiązaniach, ale także na specjalistycznej wiedzy pozwalającej czerpać z nich największe korzyści biznesowe. Współpraca firm produkcyjnych z uczelniami jest jej naturalnym źródłem. Przykładem takiej współpracy może być zrobotyzowane stanowisko testowe z robotem Kawasaki Robotics i systemem wizyjnym Photoneo uruchomione w Centrum Innowacji oraz Badań Prozdrowotnej i Bezpiecznej Żywności, będącym placówką Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. 

czytaj więcej »

Współczesny przemysł czerpie z wiedzy i doświadczenia uczelni wyższych na całym świecie. Także w Polsce ta współpraca jest coraz bardziej wyraźna. Jednym rodzimych rozwiązań umożliwiających transfer wiedzy jest zrobotyzowane stanowisko do kucia na gorąco, działające w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Nie tylko spełnia funkcje dydaktyczne, ale dodatkowo kształci młode kadry, które w przyszłości znajdą zatrudnienie w komercyjnych zakładach kuźniczych, a co więcej umożliwia prywatnym przedsiębiorstwom prowadzenie badań, których wyniki umożliwiają optymalizację procesów i testowanie nowych rozwiązań.

czytaj więcej »

Aby skutecznie inicjować i pilotować transformację, lider zmiany musi wiedzieć, jakie są główne potrzeby, na które może ona odpowiedzieć. W czwartej odsłonie naszego cyklu “Lider zmiany w przemyśle przyszłości” koncentrujemy się kontekście zmiany i na potrzebach przedsiębiorstwa - na początek tych dotyczących robotyzacji. Dlaczego zatem firmy produkcyjne potrzebują robotów?

czytaj więcej »

Wnioski na nowe formy dofinansowania będzie można składać w ciągu najbliższych miesięcy. 

czytaj więcej »

W ciągu dziesięciu lat dzięki koncepcji Przemysłu 4.0, świat doświadczył rewolucyjnych przeobrażeń w obszarze produkcji i zarządzania nią. ITM Industry Europe pozwoli zobaczyć, w którą stronę pójdą dalsze zmiany. 

czytaj więcej »

Centrum Prasowe

19-20 października 2024 r. to data, którą warto zapisać w kalendarzu rodzinnych aktywności. Zgodnie z niepisaną jesienną tradycją ASTOR, pasjonaci nowych technologii będą mogli spędzić czas, odkrywając świat robotyki i automatyki podczas Dni Otwartych ASTOR. 

czytaj więcej »

4 września 2024 roku, w ASTOR Robotics Center w Krakowie odbyła się wyjątkowa uroczystość z okazji dostarczenia 2000. robota przemysłowego. Jubileusz zbiegł się z 20-leciem działalności firmy ASTOR w branży robotyki w Polsce. Od 2020 roku również w Europie Środkowo-Wschodniej (CEE). Na tę imponującą liczbę składają się roboty takich marek jak Kawasaki Robotics, EPSON, MIR, Agilox oraz Astorino.

czytaj więcej »

ASTOR ponownie wyrusza w Polskę z kolejną edycją ASTOR Tour. Tym razem eksperci firmy odwiedzą Gdańsk i Warszawę, by w bezpośrednich spotkaniach opowiedzieć o tym, co nowego w zakresie oprogramowania przemysłowego i automatyki. Spotkania twarzą w twarz to najlepsza metoda wymiany wiedzy i doświadczeń.

 

czytaj więcej »

W dniach 23-25 maja br. w Gródku n. Dunajcem w Heron Live Hotel odbyło się doroczne spotkanie biznesowe certyfikowanych Partnerów ASTOR. Tytuły Diamentowych i Złotych Partnerów ASTOR w zakresie integracji technologii oraz budowy rozwiązań i maszyn otrzymały 22 firmy partnerskie.

 

czytaj więcej »

ASTOR z dumą przedstawia nową markę VELOWELD dedykowaną zrobotyzowanemu spawaniu.

 

czytaj więcej »

Przemysł ery cyfrowej wymaga nie tylko doskonalenia rozwiązań, narzędzi, produktów. Chodzi także o innowacyjne podejście do technologii z zakresu. automatyzacji, oprogramowania przemysłowego, robotyzacji i intralogistyki.

 

czytaj więcej »

Linia biznesowa intralogistyka to strategiczna odpowiedź na potrzebę większej specjalizacji procesów zachodzących w zakładach produkcyjnych i fabrykach w zakresie automatyzacji i robotyzacji transportu magazynowego i wewnątrzzakładowego.

 

czytaj więcej »

4.0 na dobre rozgościło się przemysłowym świecie. Żyjemy w czasach, w których Czwarta Rewolucja Przemysłowa wkracza także w obszar sprzedaży. Jak bardzo i co oznacza NASA odpowiada Tomasz Michałek, członek zarządu, szef sprzedaży i marketingu w ASTOR

czytaj więcej »

AVEVA PI System to najbardziej zaawansowane rozwiązanie do zarządzania danymi procesowymi. I kolejny, wyższy poziom w cyfrowej transformacji fabryk i zakładów produkcyjnych.

 

czytaj więcej »

Mapa drogowa automatyzacji czy analiza zwrotu z inwestycji w technologię AI to tylko dwie z sześciu usług dla firm z sektora MŚP, jakie oferuje ASTOR w ramach EDIH.

 

czytaj więcej »

28 listopada 2023 r. w Japonii, w Tokio odbyło się globalne spotkanie partnerów Kawasaki Robotics. ASTOR otrzymał nagrodę za jakość współpracy.

 

czytaj więcej »

24 listopada 2023 r. podczas święta 173. rocznicy powstania Izby Przemysłowo-Handlowej, prestiżowym Krakowskim Dukatem uhonorowany został Stefan Życzkowski, założyciel i wieloletni prezes ASTOR.

 

czytaj więcej »




Kontakt

12 428 63 00
PL EN