Jak skorzystać z funkcji STO w falownikach Astraada DRV-24? – FILM
Kontakt w sprawie artykułu: Jacek Dziedzic - 2019-01-31
Z tego filmu dowiesz się:
- Czym jest funkcja STO
- W jakim celu stosuje się funkcję STO
- Jak podłączyć wejście STO
- Jak skonfigurować wejście STO
W tym filmie Jacek Dziedzic – specjalista ds. wsparcia technicznego – pokaże na przykładzie, w jaki sposób podłączyć oraz skonfigurować wejście STO, aby skorzystać w pełni z funkcji bezpieczeństwa serii Astraada DRV-24.
Poczytaj więcej o falownikach Astraada DRV.
Funkcja STO pozwala w sposób bezpieczny odłączyć moment napędowy silnika. Dzięki temu, możliwe jest zabezpieczenie się na wypadek awarii maszyny lub niepowołanym uruchomieniom. Jest to podstawowa funkcja bezpieczeństwa, wymagana w układach napędowych.
Podłączenie
Aby skorzystać z tej funkcji, będziemy potrzebowali „grzybka”, który podłączymy do przemiennika. W jego wnętrzu znajdują się dwa niezależne styki normalnie zamknięte – jest to wymagane w przypadku obwodów bezpieczeństwa.
Przygotowujemy dwa obwody wykorzystując te styki.Każdy z tych obwodów należy podłączyć do wejść bezpieczeństwa w falowniku. Domyślnie są one zamknięte zworkami, więc najpierw należy je wyjąć, aby przygotować falownik do podłączenia przycisku. Następnie oba obwody trzeba połączyć do odpowiadających wejść w falowniku.
Konfiguracja
Od tego momentu funkcja STO jest gotowa do użycia. Po naciśnięciu grzybka, silnik zostaje zatrzymany, a falownik pokazuje błąd. Aby ponownie korzystać ze sprzętu należy odbezpieczyć grzybek i skasować błąd przyciskiem STOP. Istnieje możliwość skonfigurowania automatycznego kasowania błędów. Aby to zrobić należy ustawić wartość parametru P11.16 na wartość 100. Pozwoli to na ponowne włączenie falownika od razu po odbezpieczeniu grzybka.
Więcej o konfiguracji falowników DRV-24 w TYM artykule.