Cele paletyzacyjne EtE®flow Pallet Cell – co potrafią i czym się wyróżniają?
Kontakt w sprawie artykułu: Kinga Tarsa - 2024-07-05
Z tego artykułu dowiesz się:
- czym są cele paletyzacyjne EtE®flow Pallet Cell,
- jakie są ich najważniejsze cechy i funkcjonalności.
EtE®flow Pallet Cell to innowacyjne rozwiązanie, pozwalające zwiększyć wydajność procesu paletyzacji. Jest zintegrowane z systemem bezpieczeństwa dla bezpiecznej współpracy między robotem a operatorem.
Cela EtE®flow Pallet Cell to kompletne, kompaktowe stanowisko paletyzacyjne z robotem Kawasaki Robotics i chwytakiem podciśnieniowym. Umożliwia wydajne paletyzowanie kartonów na paletach EURO i przemysłowych. Za sterowanie celą odpowiada sterownik PLC Astraada One, a do wizualizacji wykorzystywane są panele operatorskie Astraada HMI.
Najważniejszymi cechami EtE® flow Pallet Cell są:
- możliwość wymiany palety bez zatrzymywania pracy robota (co zmniejsza niepotrzebne przestoje),
- mobilność (baza główna nie musi być przymocowana do podłogi, dlatego możliwa jest łatwa zmiana lokalizacji celi),
- oszczędność miejsca (cela zajmuje mniej miejsca od standardowych rozwiązań cel paletyzujących),
- standardowo zastosowany jest chwytak podciśnieniowy, jest również możliwość wykorzystania chwytaków mechanicznych.
Rozwiązania EtE®flow są elastyczne – cele paletyzacyjne mogą być łatwo rozbudowywane o dodatkowe elementy, takie jak np.:
- dodatkowe przenośniki rolkowe,
- skrzyżowania rolkowo – łańcuchowe,
- kartoniarkę,
- owijarkę,
- automatyczny magazynek palet.
Dostępnych jest kilka gotowych wariantów celi. Pallet Cell 500 to podstawowy model przeznaczony do paletyzacji kartonów do 20 kg na paletach Euro i przemysłowych do 2,2 metra. Paleta może być wymieniana bez zatrzymywania pracy robota paletyzującego. Cela ma bardzo małe wymiary: 4 na 4 metry. Wydajność paletyzacji wynosi 12 kartonów na minutę (przy zastosowaniu pojedynczego chwytaka podciśnieniowego) lub 20 kartonów na minutę (jeżeli zastosujemy podwójny chwytak). Gotowe palety mogą być odbierane robotem mobilnym Agilox.
Większym modelem jest Pallet Cell 600 – cela wyposażona w przenośniki palet, pozwalające na ich odbiór i załadunek bez zatrzymywania pracy robota. Długość przenośników może być dowolnie konfigurowana. Cela umożliwia paletyzację dwóch pełnych palet bez ingerencji operatora, a także może współpracować z robotem mobilnym AGILOX, pozwalając na łatwe odbieranie i załadunek palet.
Pallet Cell 700 to model, który umożliwia paletyzację trzech pełnych palet bez ingerencji operatora. Zapewnia wysoką wydajność i możliwość ciągłej paletyzacji, bez przerw przeznaczonych na wymianę palet i bez zatrzymywania robota. Charakterystyczną cechą modelu 700 jest optymalizacja przestrzeni: jest ona wyposażona w magazyn palet, który zajmuje niewiele miejsca i pozwala na przechowywanie palet, co jest szczególnie istotne w przypadku małych hal produkcyjnych.
Pallet Cell 800 to największa cela z rodziny Pallet Cell. Wyposażona jest w przenośniki palet oraz dwa przenośniki doprowadzające produkt. Umożliwia paletyzację dwóch różnych produktów jednocześnie – każdy na osobną paletę. Współpracuje z robotem mobilnym AGILOX, pozwalając na łatwe odbieranie i załadunek palet.
Cela EtE®flow Pallet Cell gwarantuje najwyższy poziom bezpieczeństwa – zastosowanie kurtyn bezpieczeństwa i wygrodzeń w połączeniu z bezpieczeństwem systemowym robotów Kawasaki Robotics (z rozwiązaniem Cubic-S) zapewnia możliwość pełnej interakcji operator – maszyna lub robot mobilny AGILOX – maszyna.
Dzięki zastosowaniu celi EtE® flow Pallet Cell możliwe jest:
- zwiększenie efektywności procesów produkcyjnych,
- uzyskanie oszczędności kosztów transportu,
- zwiększenie poziomu bezpieczeństwa poprzez zmniejszenie ryzyka wypadków i kontuzji,
- zwiększenie elastyczności produkcji i szybkie dopasowywanie się do potrzeb rynku,
- zapewnienie ciągłości pracy poprzez minimalizację wpływu absencji pracowników.
Na odbywających się w dniach 4-7 czerwca 2024 roku w Poznaniu Targach ITM INDUSTRY EUROPE 2024 cela EtE®flow PalletCell 500 została nagrodzona Złotym Medalem, przyznanym przez Sąd Konkursowy pod przewodnictwem prof. dr hab. inż. Michała Wieczorowskiego z Politechniki Poznańskiej.
Konsultant merytoryczny: Filip Wiśniewski, Menedżer ds. systemów EtE®flow w ASTOR.
Dowiedz się więcej o celach paletyzacyjnych EtE®flow Pallet Cell.