Dynamicznie zmieniające się otoczenie społeczno-gospodarcze oraz biznesowe wyzwania, jakie niesie ze sobą potrzeba transformacji przemysłu sprawiły, że w aktualnej strategii rozwoju ASTOR pojawiła się nowa linia biznesowa -intralogistyka. To odpowiedź na potrzebę większej specjalizacji procesów zachodzących w zakładach produkcyjnych i fabrykach w zakresie automatyzacji i robotyzacji transportu magazynowego i wewnątrzzakładowego.
Jak wskazuje ostatni raport Międzynarodowej Federacji Robotyki (IFR), automatyzacja i robotyzacja transportu wewnątrzzakładowego to obecnie jeden z najsilniej i najszybciej rozwijających się trendów w zakresie organizacji procesów logistycznych. Trend ten obejmuje niemal wszystkie branże i gałęzie przemysłu. IFR zwraca szczególną uwagę na branżę motoryzacyjną, elektryczną, elektroniczną, metalową, chemiczną, tworzyw sztucznych, a także spożywczą, włączając produkcję soków i napojów.
Od wielu lat obserwujemy zmiany, jakie zachodzą na produkcji. Jako firma, która od ponad 35 lat wspiera przemysł, staramy się zwinnie za nimi nadążać. Dlatego w najnowszej strategii ASTOR do linii biznesowych automatyzacja, oprogramowanie przemysłowe i robotyzacja dołączyła intralogistyka. I mam tu na myśli zarówno tę w bardziej tradycyjnym wydaniu klasycznych systemów transportowych, jak również intralogistykę, o której mówimy, że jest inteligentna stwierdza Adam Pajda, dyrektor linii biznesowej intralogistyka w ASTOR.
I dodaje:
Jej uosobieniem są m.in. autonomiczne roboty mobilne wyposażone w czujniki , kamery 3D, czy najnowsze technologie skanowania laserowego, na które widzimy rosnące zapotrzebowanie.
Dzisiejsza intralogistyka kładzie nacisk na elastyczność, wydajność i niezawodność. Firmy coraz częściej korzystają z innowacyjnych rozwiązań automatyzacji, zapewniających ciągły, zautomatyzowany przepływ materiałów przez całą dobę. Wszystko po to, by długoterminowo obniżyć koszty przy jednoczesnym zwiększeniu elastyczności i szybkości operacji.
Nowoczesne rozwiązania intralogistyczne, jakie proponuje ASTOR, realizowane są w trzech wymiarach, w zależności od stopnia zaawansowania technologicznego fabryki, bądź zakładu produkcyjnego. Pierwszy wymiar, to transport produktów z punktu A do B za pomocą robotów mobilnych. Kolejny, od A do Z , obejmuje kompleksowy system EtE®flow, który gwarantuje pełną automatyzację procesów, włączając w to pakowanie, paletyzację i kompletację oraz integrację z IT. Trzeci wymiar to strategiczne podejście do uporządkowania procesów: od chaosu do zautomatyzowanej organizacji produkcji, które poprawia efektywność działania i transformuje intralogistykę.
To odpowiedź ASTOR na potrzebę wejścia na kolejny poziom konkurencyjności produkcji, poprzez kompleksowe rozwiązania intralogistyczne, które zapewniają wysoki stopień automatyzacji na końcówce linii produkcyjnej. End-to-End EtE®flow obejmuje wszystkie etapy od początku do końca procesu, obejmując transport między operacyjny, pakowanie, paletyzację, etykietowanie, owijanie, oraz transport na magazyn. Analizując więc EtE®flow zarówno od strony tzw. materialnej, czyli konkretnych maszyn i urządzeń połączonych w systemy [tzw. materialnej] oraz tej miękkiej, niematerialnej, która zakłada zaangażowanie klienta w proces projektowania rozwiązania, zaczynając od analizy danych produkcyjnych, poprzez tworzenie koncepcji, projektowanie, aż po realizację i opiekę serwisową, ASTOR działa z klientem na każdym etapie procesu.
EtE®flow od strony materialnej i niematerialnej to kompleksowe podejście do automatyzacji procesów produkcyjnych podsumowuje Filip Wiśniewski, Menedżer ds. systemów Intralogistyki EtE®flow w ASTOR.
I dodaje:
Opiera się ono na zaawansowanych technologiach, współpracy z klientem, oraz ciągłym rozwoju kompetencji w dziedzinie intralogistyki. Dzięki unikatowemu doświadczeniu ASTOR, interdyscyplinarnej wiedzy z zakresu automatyzacji, oprogramowania przemysłowego i robotyzacji, a tym samym transferowi wiedzy pomiędzy liniami biznesowymi i zespołami specjalistów, nasza firma może dostarczać klientom efektywne i skalowalne rozwiązania, odpowiadające na ich potrzeby i wymagania.
O ASTOR:
ASTOR to marka technologiczna z polskim kapitałem, konsekwentnie budowana od 35 lat. Jest wiodącym dystrybutorem z wartością dodaną (Value Added Distributor, VAD) w obszarze czterech strategicznych linii biznesowych: automatyzacji, robotyzacji, oprogramowania przemysłowego oraz intralogistyki, z silnie rozwiniętą działalnością doradczą w ramach ASTOR Consulting i edukacyjną wspieraną przez Akademię ASTOR oraz branżowe periodyki. Posiada biura w siedmiu miastach w Polsce: Kraków, Katowice, Wrocław, Poznań, Szczecin, Gdańsk, Warszawa oraz centra kompetencyjne, które działają zarówno w Polsce, jak i w regionie CEE: 1. Centrum Kompetencyjne Zrobotyzowanego Spawania 2. ImFactory AVEVA MES Competence Center 3. Mission Critical by ASTOR 4. Dynamotion.
Kontakt
Adam Pajda, dyrektor linii biznesowej intralogistyka:adam.pajda@astor.com.pl
Centrum prasowe 2024-10-25
ASTOR nawiązuje strategiczne partnerstwo z AGILOX i zdobywa prestiżową nagrodę za wyjątkowe osiągnięcia
ASTOR, czołowy dostawca m.in. innowacyjnych rozwiązań intralogistycznych, wzmacnia swoją obecność na dynamicznie rosnącym rynku autonomicznych robotów mobilnych (AMR) dzięki strategicznemu partnerstwu z AGILOX.
Centrum prasowe 2024-10-16
Przemysł przyszłości w jednym miejscu. ASTOR na targach Warsaw Industry Week 2024
Jak przedstawić cały przekrój rozwiązań z zakresu Przemysłu 4.0 w jednym miejscu? ASTOR ma odpowiedź. Poznać będą ją mogli odwiedzający targi Warsaw Industry Week w Nadarzynie w dniach 5-7 listopada 2024 roku.
Centrum prasowe 2024-10-14
ASTOR zostaje Partnerem Pawilonu Polski na Wystawie Światowej Expo 2025 Osaka, Kansai, Japonia. PAIH i ASTOR podpisują porozumienie.
ASTOR został Partnerem Pawilonu Polski na Wystawie Światowej Expo 2025 Osaka, Kansai Japonia. W ramach współpracy PAIH I ASTOR będą współpracować przy organizacji „Dni Polskiej Nauki i Edukacji”.