ASTOR i InterMarium wspólnie dla rozwoju inteligentnej intralogistyki
11 maja br. w ASTOR Innovation Room w Krakowie, firmy ASTOR oraz InterMarium podpisały list intencyjny o wzajemnej współpracy w zakresie przygotowania modeli symulacyjnych.
11 maja br. w ASTOR Innovation Room w Krakowie, firmy ASTOR oraz FlexSim InterMarium podpisały list intencyjny o wzajemnej współpracy w zakresie przygotowania modeli symulacyjnych na etapie projektowania usprawnień procesów produkcji dyskretnej i intralogistyki w najnowszej linii biznesowej ASTOR – intralogistyka. Miejsce nieprzypadkowe, ponieważ oprogramowanie FlexSim do symulacji procesów pozwoliło na testowe przygotowanie cyfrowego modelu showroomu AIR 4.0.
Zarówno ASTOR, jak i InterMarium to firmy, które nieustannie poszukują innowacyjnych rozwiązań w zakresie technologii do usprawniania procesów. W zakresie przygotowania inwestycji w transporcie wewnątrzzakładowym w fabrykach i zakładach produkcyjnych, firmy połączyło oprogramowanie do modelowania symulacyjnego FlexSim, którego InterMarium jest oficjalnym dystrybutorem w Polsce i w tej części Europy.
Podpisanie listu intencyjnego ma dla nas przynajmniej dwa wymiary. Pierwszy i fundamentalny, to wymiar ludzki. W tym kontekście nasze organizacje mają bardzo wiele wspólnych cech – mam tu na myśli podejście do rozwoju pracowników i ich kreatywności; bardzo dużą wagę przykładamy do obsługi klienta i widzę, że ASTOR ma bardzo podobną filozofię – tym wygrywa na rynku. U nas również „chodzi o ludzi”– mówił dr Witold A. Cempel, prezes zarządu InterMarium. Jeśli chodzi o kwestie technologiczne, to mówimy dzisiaj o przełomowym momencie dla naszej firmy – dwóch liderów rynku łączy siły, by dostarczać klientom jeszcze więcej wartości. W zakresie modelowania symulacyjnego produkcji dyskretnej firmy, które sięgają po tę technologię, gwarantują minimalizację ryzyk inwestycyjnych, oszczędność czasu i dają możliwość zobaczenia przyszłej fabryki w wirtualnej rzeczywistości. To podejście na miarę Przemysłu 4.0 – dodaje dr Witold A. Cempel.
Kulminacyjnym punktem spotkania była prezentacja modelu cyfrowego ASTOR Innovation Room 4.0, przygotowanego przez inżynierów InterMarium w środowisku FlexSim. Uczestnicy wydarzenia za pomocą gogli VR eksplorowali showroom i w wirtualnej przestrzeni uruchamiali zainstalowane tam aplikacje.
Jarosław Gracel – prezes ASTOR, cieszy się, że showroom zyskał cyfrowego brata i podkreśla, że pierwsze wrażenia są bardzo pozytywne.
Od samego początku, od kiedy komunikujemy idęę Przemysłu 4.0, staramy się, żeby nie był on jak Yeti: wszyscy o nim mówią, a nikt go nie widział. Ważne dla nas jest to, żeby każda technologia z koła technologii 4.0 i transformacja były namacalne i aby możliwe było zobaczyć je w praktyce – mówił Jarosław Gracel i dodał, że podpisany z InterMarium list intencyjny sprawia, że z jednej strony nasze działania w obszarze Przemysłu 4.0 zostają istotnie wzmocnione, a z drugiej, nasza nowa linia biznesowa intralogistyka, która chce być wiodącym dostawcą w Polsce w Europie Środkowo-Wschodniej, dostaje nowe narzędzia do symulowania procesów intralogistycznych. To pomoże w rozwiązywaniu nawet najbardziej złożonych zagadnień. Prostsze będzie także przykładowo przeliczenie, jak wprowadzenie pięciu, siedmiu czy dziesięciu robotów mobilnych wpłynie na pracę fabryki i całego systemu logistycznego na liniach produkcyjnych. Dzięki narzędziom FlexSim, a także wiedzy inżynierów InterMarium, będziemy w stanie jako zespół dużo lepiej symulować procesy dyskretne już na etapie koncepcji.
Oprogramowanie FlexSim pozwala nie tylko na stworzenie wirtualnego modelu symulacyjnego, ale przede wszystkim na nieograniczone testowanie i sprawdzanie, czy proponowane rozwiązanie jest bliskie optymalnemu. Tym samym wspiera ono wyłonienie najlepszego układu operatorów maszyn i układów logistycznych w fabryce. Jest to tańsze i bezpieczniejsze oraz kluczowe na etapie projektowania usprawnień – dzięki algorytmom optymalizacyjnym pozwala komputerowo wyłonić najlepszą opcję.
Na mocy podpisanego listu intencyjnego obie firmy będą m.in. edukować rynek poprzez współorganizację wspólnych seminariów i webinarów, prowadzić wspólne działania marketingowo-wizerunkowe, a przede wszystkim działać na etapie przygotowania koncepcji z zastosowaniem oprogramowania FlexSim do analizy i symulacji przepływu produktów w ramach danego projektu.
Kontakt dla mediów:
Renata Poreda
Manager ds. PR
renata.poreda@astor.com.pl; tel.: +48 691700019
O FlexSim InterMarium
InterMarium – firma, której misją jest projektowanie efektywnych i etycznych rozwiązań biznesowych w oparciu o nowoczesne, innowacyjne rozwiązania. Zajmuje się optymalizacją i projektowaniem procesów (produkcyjnych, logistycznych itp.) w przedsiębiorstwach z wykorzystaniem rewolucyjnej metody inżynierii symulacyjnej 3D w oparciu o oprogramowanie FlexSim, którego jest wyłącznym dystrybutorem w Europie Środkowo-Wschodniej.
Oprogramowanie FlexSim pozwala na intuicyjne odwzorowanie oraz optymalizację zaawansowanych procesów zachodzących w analizowanej branży. Obszar produkcji, logistyki oraz usług to pola najczęściej wspierane przez rozwiązanie do symulacji FlexSim.
O ASTOR
ASTOR to marka technologiczna z polskim kapitałem, konsekwentnie budowana od 35 lat w obszarze czterech strategicznych linii biznesowych: automatyzacji, robotyzacji, oprogramowania przemysłowego oraz intralogistyki, z silnie rozwiniętą działalnością doradczą w ramach ASTOR Consulting i edukacyjną wspieraną przez Akademię ASTOR.W Polsce reprezentuje globalne marki, m.in.: Emerson, Kawasaki Robotics, AVEVA, Epson, MiR, Agilox. Jest liderem w zakresie propagowania idei Przemysł 4.0 w Polsce. Poprzez liczne warsztaty pomaga Klientom w budowaniu map drogowych do Przemysłu 4.0. W 2017 roku ASTOR opublikował autorską koncepcję w zakresie rozwoju kompetencji inżynierów Inżynier 4.0TM. Działalność firmy nie ogranicza się do rynku krajowego, ale wykracza również poza granice Polski – produkty ASTOR obecne są, m.in.: w Australii, Stanach Zjednoczonych, Arabii Saudyjskiej, Francji, Hiszpanii czy Niemczech, gdzie spotykają się z dużym uznaniem. Kierunek rozwoju firmy i jej klientów wyznacza Przemysł 4.0, którego technologie prezentowane są w dwóch krakowskich centrach pokazowych: Cyfrowa Fabryka Przyszłości w ASTOR Innovation Room 4.0 oraz inteligentna robotyzacja w ASTOR Robotics Center. Od 2020 r. ASTOR w ramach Kawasaki Robotics CEE HUB – jest dystrybutorem Kawasaki Robotics na 12 krajów Europy Centralnej i Wschodniej. Jest właścicielem marki własnej Astraada oraz producentem rewolucyjnych robotów edukacyjnych ASTORINO.