Centrum prasowe

Czwarty wymiar spotkania w ramach formatu Biznes i Produkcja. Rusza podcast o tym samym tytule

2022-05-05 | Renata Poreda

Biznes i Produkcja Podcast to, po drukowanym półroczniku, cyklicznej konferencji oraz blogu, kolejny wymiar spotkania z liderami zmiany, którzy prowadzą firmy produkcyjne do przemysłu przeszłości. Powstał po to, by motywować, inspirować, wyznaczać trendy i wspierać liderów w drodze do innowacyjności.

Biznes i Produkcja od 2009 roku  inspiruje poprzez wartościowe treści skierowane do kadry menedżerskiej firm produkcyjnych. Dotyczą one nie tylko najnowszych technologii z zakresu systemów efektywnościowych i nadzorczych, ale przede wszystkim Biznes i Produkcja przybliża najnowsze koncepcje zarządzania. Także te z dziedziny rozwijania pracowników i motywowania ich do sięgania po więcej. To inspiracja do nieustannego poszukiwania jak ulepszać procesy produkcyjne, a tym samym zwiększać efektywność i zyskowność swoich firm i zakładów produkcyjnych.

 

ASTOR to ekspert m.in. od cyfrowej transformacji. Ta zawitała również do tradycyjnie wydawanego pisma. Od 2019 roku Biznes i Produkcja to blog – cyfrowa forma drukowanego półrocznika. Pozwala ona na to, by publikować częściej i być jeszcze bardziej na bieżąco. Prezentujemy zatem zagadnienia związane z Przemysłem 4.0 i technologie w nim stosowane. Są tutaj także opinie o aktualnych wydarzeniach i trendach na rynku. Analizy i predykcje. Wszystko po to, by być bliżej przemysłu przyszłości i ludzi, którzy w nim pracują. Jego tematyka mocno dotyka zagadnień związanych z szeroko rozumianą przyszłością. Tą, o której Stanisław Lem pisał: Bo wczorajsza niezwykłość staje się dzisiejszym banałem, a dzisiejsza skrajność - jutrzejszą normą -  

mówi  Renata Poreda, redaktor naczelna Biznes i Produkcja i dodaje:

W Polsce ciągle jeszcze jesteśmy w drodze do Przemysłu 4.0, a transformacja wymaga odwagi. Wiedzy biznesowej i technologicznej. Wielostronnej współpracy. Dlatego dzisiaj z dumą prezentujemy nowy wymiar spotkania z naszymi odbiorcami. Biznes i Produkcja Podcast, za pośrednictwem którego chcemy w tej transformacji towarzyszyć.


 

Tematyka Biznes i Produkcja podcast oscylować wokół  czterech zakresów tematycznych których kontekstem jest zmiana i szeroko rozumiany Przemysł 4.0 I jednej strony są to inteligentne technologie, które wymagają podejścia biznesowego i poszukania źródeł finansowania. Stąd kolejny obszar to Finanse 4.0. Kolejny to fakt, że cyfrowa zmiana w organizacji pociąga za sobą zmiany w łańcuchach dostaw i przeorganizowaniu modeli biznesowych. Dlatego mówimy o cyfrowych łańcuchach dostaw. Wymienione zmiany nie będą możliwe bez ludzi. Stąd zaangażowane przywództwo i cyfrowe kompetencje to 4 filar transformacji do przemysłu przyszłości.

 

Gościem pierwszego odcinka Biznes i Produkcja Podcast jest  Jarosław Gracel, Prezes Zarządu ASTOR i pierwszy redaktor naczelny pisma o tym samym tytule, który opowiada o genezie formatu Biznes i Produkcja  oraz o tym, co zmieniło się w polskich fabrykach od momentu, kiedy po raz pierwszy ukazało się pismo Biznes i Produkcja. Innym zagadnieniem jest Czwarta rewolucja Przemysłowa i to, czy polskie firmy produkcyjne zrozumiały jej ideę.

JG_podcast spotify 

Podcast obecnie dostępny jest na platformie Spotify, a wkrótce także na Apple i Google Podcasts.

 

Pierwszy odcinek dostępny jest TUTAJ



Pobierz dokument jako:     WORD ZDJĘCIA

Czytaj więcej

Centrum prasowe 2024-06-10

Program Partnerski ASTOR 2024 z lotu ptaka

W dniach 23-25 maja br. w Gródku n. Dunajcem w Heron Live Hotel odbyło się doroczne spotkanie biznesowe certyfikowanych Partnerów ASTOR. Tytuły Diamentowych i Złotych Partnerów ASTOR w zakresie integracji technologii oraz budowy rozwiązań i maszyn otrzymały 22 firmy partnerskie.  

czytaj więcej

Centrum prasowe 2024-06-03

VELOWELD. Nowa marka dla zrobotyzowanego spawania od ASTOR

ASTOR z dumą przedstawia nową markę VELOWELD dedykowaną zrobotyzowanemu spawaniu.  

czytaj więcej

Centrum prasowe 2024-05-17

Inteligentne technologie 4.0 w nowościach od ASTOR na targach ITM Industry Europe 2024

Przemysł ery cyfrowej wymaga nie tylko doskonalenia rozwiązań, narzędzi, produktów. Chodzi także o innowacyjne podejście do technologii z zakresu. automatyzacji, oprogramowania przemysłowego, robotyzacji i intralogistyki.  

czytaj więcej


Kontakt

12 428 63 00
PL EN